تکنو تک

تعمیرات صندلی اداری

آدرس دفتر ما

خیابان حافظ، سرهنگ سخایی، پلاک 89، طبقه 2

تعمیر چرخ صندلی

تعمیرات چرخ صندلی اداری، یکی از بهترین راهکارها، برای کاهش هزینه ‌های شما است. اما هنگام تعمیر کردن صندلی اداری باید به این مورد توجه کنید که شخصی حرفه ای را برای تعمیرات انتخاب کنید تا بهترین کیفیت خدمات به شما ارائه شود. برخی افراد گمان می کنند که تعمیر صندلی هزینه زیادی را بر روی دست آن ها می گذارد اما باید بدانید که قیمت تعمیر صندلی اداری کاملا به میزان خرابی آن، تعداد قطعات مشکل دار و معیوب و خرید قطعات صندلی مورد نیاز، بستگی دارد.

همچنین این نکته مهم را در نظر داشته باشید که در تعیین قیمت قطعات صندلی اداری، قیمت چرخ صندلی اداری از اصلی ترین و مهم ترین عواملی است که تأثیر زیادی دارد. از این رو سعی کنید در نگهداری صندلی اداری به خصوص چرخ های آن، دقت کافی را به کار بگیرید.

مراحل تعویض و تعمیر چرخ صندلی اداری

  1. در مرحله اول سر صندلی را روی زمین قرار می دهند تا چرخ ها در هوا قرار بگیرند و دسترسی کاملی به تمام چرخ ها داشته باشند.
  2. پس از آن به سراغ باز کردن چرخ ها می روند، در صورت باز نشدن آن ها با استفاده از روغن کاری و اسپری روی آن، سعی می کنند چرخ ها را بیرون بکشند. اگر برای تعویض چرخ صندلی نیلپر، بازهم موفق به بیرون آوردن چرخ ها نشوند، دوباره کار روغن کاری را ادامه می دهند تا بتوانند به راحتی آن را بیرون بی آورند. این کار بسیار راحت می باشد حتی شما هم می توانید به راحتی آن را انجام دهید.
  3. اگر چرخ های صندلی خیلی محکم هستند و با این روش جدا نشوند، با استفاده از پیچ گوشتی ۲ سو این کار را انجام می دهند. برای انجام این روش باید از یک پیچ گوشتی بزرگ استفاده کنید، سر پیچ گوشتی را تا جایی که کاملا بین چرخ و پایه صندلی قرار گیرد، فشار دهید و سپس آن را بچرخانید تا چرخ شروع به حرکت به سمت بالا کند و از صندلی خارج شود.
  4. پس از گذراندن این مراحل و خارج کردن چرخ ها از صندلی، نوبت به اندازه گیری آن ها می شود تا با توجه به اندازه آن ها چرخ های جدیدی را تهیه کنید. برای این کار باید اندازه پایه چرخ ها با استفاده از خط کش مشخص شود. برای این که از قیمت چرخ صندلی اداری، با خبر شوید بهتر است به چند جا سر بزنید، سپس قیمت ها و جنس ها را با یک دیگر مقایسه کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

چرخ های با کیفیت

معمولا صندلی‌ های اداری بر اثر استفاده مداوم و زیاد آسیب می ‌بیند. از آن جایی که راحتی استفاده از صندلی و آسان حرکت کردن آن ها به کیفیت چرخ صندلی بستگی دارد، باید یک صندلی با چرخ های درجه یک انتخاب کنید. زیرا اگر آن ها بی کیفیت باشند در زمان بسیار کمی می شکنند و دچار ضرر می شوید. چرخ‌ های صندلی اداری اکثرا بر روی پایه‌ هایی فلزی و با روکش کروم قرار دارند. تا این قسمت از مطلب با نحوه تعمیرات چرخ صندلی آشنا شدید و دیگر به راحتی می توانید خودتان هم آن ها را تعمیر کنید.

صندلی های اداری معمولا برای نشستن های طولانی مدت یعنی بیش از 8 ساعت طراحی شده اند و به همین علت راحتی کاربر را به همراه دارند. تنها زمانی می توان گفت که این صندلی ها به درد نمی خورند، که آن ها از استاندارد های لازم برخوردار نباشند و در کمترین زمان ممکن آسیب ببینند. همان طور که می دانید؛ قیمت چرخ صندلی اداری گاهی اوقات ممکن است سنگین تمام شود، به همین علت بیش از هر قسمت دیگر باید به آن ها توجه کنید.

بیشترین آسیب به چرخ ها

فراموش نکنید؛ بیشترین مشکل و آسیبی که برای چرخ های صندلی می تواند اتفاق بی افتد، در زمانی است که شما صندلی اداری تان را بر روی فرش یا موکت قرار دهید و از آن استفاده کنید. این کار باعث می شود که چرخ شما پرز های فرش را به خود بگیرد و باعث کند شدن یا از کار افتادن چرخ ها شود. به همین علت برای جلوگیری از شکستگی چرخ های صندلی بهتر است هر چند وقت یک بار پرز چرخ صندلی را بگیرید و آن ها را تمیز کنید.

در صورت آسیب دیدن چرخ های صندلی، اگر بخواهید آن را به دست یک تعمیر کار بسپارید، بهتر است در ابتدا با نحوه تعمیرات چرخ صندلی و روش آن ها آشنا شوید و در صورت رضایت اجازه دهید کار تعمیر را شروع کنند. زیرا چرخ های صندلی مهمترین قسمت صندلی هستند که در صورت آسیب دیدن تعادل صندلی را بر هم می زنند و آن صندلی دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

پیشنهاد تکنوتک

پیشنهاد می شود متناسب با محیط از صندلی های چرخ دار استفاده کنید، اگر روی فرش از آن ها استفاده می کنید بهتر است چرخ ها سخت باشند و اگر سطح آن جا لیز و لغزنده باشد بهتر است چرخ ها نرم و حالت ژله ای داشته باشند تا به راحتی حرکت کنند. در کل می توان گفت؛ در صورت آسیب دیدن چرخ ها، قیمت چرخ صندلی اداری برای تعمیر بسیار به صرفه تر از خرید یک صندلی اداری جدید است و اگر از یک چرخ جدید و با کیفیت برای تعمیر آن استفاده کنید، دیگری فرقی با یک صندلی نو ندارد.

تماس تلفنی